Sarajlije Tomislavgrad
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ivan Krstanović zabio za pobjedu juniora Hajduka u 90. minuti, ako u derbiju svladaju Dinamo preuzet će prvo mjesto!

10. svibnja 2023. godine

U dramatičnom zaostalom susretu s Lokomotivom na pomoćnom igralištu na Poljudu juniori Hajduka su pogotkom po godinama kadeta Ivana Krstanovića u zadnjoj minuti susreta slavili 2:1 i tako su osvojili tri važna boda u borbi za naslov prvaka s Dinamom. Vodeći Dinamo ima 64 boda, a Hajduk je sada na 62. No, momčad trenera Marijana Budimira ima još jedan zaostali susret, ali i prednost domaćeg terena u derbiju s Dinamom u Splitu koji se igra u ponedjeljak (11 sati). Ako ‘bijeli‘ pobjede u derbiju, preuzet će vrh tablice uz odigrani susret manje. Ukupno ‘bijeli‘ do kraja moraju odigrati još pet utakmica. Ovim trijumfom su bliže trećem naslovu prvaka u nizu i novom nastupu u Ligi prvaka.

U uzbudljivoj utakmici punoj prilika na obje strane Hajduk se uspio revanširati Lokomotivi za poraze u polufinalu kupa i u prvom dijelu prvenstva. Momčad koju vodi bivši napadač Hajduka Nikica Jelavić je i povela, ali je Hajduk preokrenuo i do pobjede stigao pogotkom 17-godišnjeg Krstanovića, imenjaka i prezimenjaka napadača Slaven Belupa, stare crne mačke ‘bijelih‘. Ovaj put je Ivan Krstanović radost donio navijačima Hajduka.

Posebno raduje što su ozljedama i izostancima oslabljenoj momčadi Hajduka pobjedu u 90. minuti donijeli kadeti. U šansi iz koje su ‘bijeli‘ napokon zabili pobjednički pogodak prvo je šutirao Marino Žeravica, ali je njegov šut odbio vratar Dominik Vincelj. Potom je tukao i Lovre Lončar, čuvar mreže gostiju je i taj šut odbio, a onda je loptu u mrežu pospremio Krstanović. Žeravica, Lončar i Krstanović su redom kadeti.

Hajduk je bio bolji, dominirao je, dvaput je i uzdrmao okvir gola preko Tomislava Arkovića i Domagoja Begonje, ali je i Lokomotiva imala nekoliko baš vrlo izglednih prilika. Gosti su poveli u 11. minuti kada je Vito Matijević s pet metara glavom u mrežu pospremio ubačaj Lovre Stanića. Izjednačio je šest minuta kasnije Jere Vrcić na asistenciju Nike Đolonge. Prebacio je loptu s lijeve na desnu nogu pa s desetak metara probušio Vincelja. Pravo je čudo kako potom do 90. minute više nije bilo pogodaka. Nizale su se šanse ‘bijelih‘, ali su i Zagrepčani imali nekoliko stopostotnih. Trener Budimir je zbog brojnih ozljeda i umora od naporne sezone sve izmjene obavio već u 70. minuti, riskirao je i to se isplatilo. Kada se već bližio posljednji sudački zvižduk juniori Hajduka još su jednom ove sezone obradovali navijače kojih je dosta pohodilo i pomoćno igralište na Poljudu.

Hajduk je bio osjetno oslabljen, uz igrače koji su sa seniorskom momčadi bio je bez ozlijeđenih Mate Antunovića, Krešimira Nazora, Matea Jurić-Petrašila, zatim Noe Skoke i Marina Ćalušića koji su sa U17 reprezentacijom na pripremama za Europsko prvenstvo... ‘Bijeli‘ su igrali u sastavu: Buljan – Đolonga, Arković (od 46. Pavić), Begonja, Hrgović – Reić (od 63. Žeravica), Capan – Vrcić (od 70. Jurak), Kavelj (od 53. Bobanović), Brajković (od 70. Lončar) – Duić (od 70. Krstanović).

Izvor: Slobodna Dalmacija