Sarajlije Tomislavgrad
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Široki izjednačio protiv Tuzla Citya pogotkom našeg Mašića

19.03.2023.

U 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, ekipa Širokog Brijega je na Pecari dočekala FK Tuzla City. U veoma zanimljivoj i borbenoj nogometnoj predstavi konačan rezultat je bio 1:1. Domaćini bolje otvaraju susret. Vukoja šutira sa nekih dvadesetak metara, lopta odlazi u korner, igrao se peti minut. U 17. minuti dobra prilika za Široki. Bila je to lijepa akcija, Valinčić je ubacio loptu, a Vukoja bio u novoj prilici. Efektno je zahvatio loptu koja odlazi pored gola Tuzlaka. Nakon toga mirnije razdoblje igre do 31. minute kada je stigao hladan tuš na Pecari. Prvi put da su gosti ozbiljno prišli golu i odmah su postigli pogodak za vodstvo od 0:1 pogodio Ivaniadze. Pogodak kao da je poremetio domaćine, trebalo im je malo vremena da se saberu, a prijete u završnici prvog poluvremena. Igrala se 43. minuta, domaći su izveli jednu lijepu akciju, lopta je došla do Valinčića koji je oprobao udarac, obrana gostiju to blokira i na kraju samo još jedan korner za domaćine. Bila je ovo dobra šansa za poravnanje. Do kraja prvog poluvremena nije bilo poravnanja i na odmor se otišlo rezultatom 0:1. U nastavku prvu priliku bilježimo u 52. minuti i to za domaće. Valinčić je dobro ubacio pred gol Fejzića, ali obrana gostiju u posljednji čas intervenira ispred Pejića koji je zamijenio Kadua na poluvremenu. Prekid za domaće u 64. minuti. Kuprešak je ubacio loptu u srce šesnaesterca gostiju, tamo je najbolji u skoku bio Oliveira, šuitrao je glavom, međutim lopta odlazi preko gola Tuzlaka, ostaje na semaforu 0:1. U 68. minuti korner za domaće, Kuprešak je asistirao, a Mašić pogodio za 1:1. Tri minute nakon gola ogromna šansa za preokret. Vukoja se sjajno snašao u petercu, primio loptu, šutirao iz okreta, lopta odlazi pored gola. Svi su na stadionu ovu loptu vidjeli u mreži ostalo je 1:1. Do kraja susreta Široki je imao više od igre, napadali su, tražili su pobjedonosni pogodak, ali promjene rezultata nije bilo. Gosti su imali u završnici dvije dobre prilike nakon kontre, ostalo je konačnih 1:1. Premijer liga BiH, 23. kolo: ŠIROKI BRIJEG - TUZLA CITY 0:1 (Mašić 68'/Ivaniadze 31'). Sastav ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Kpan, Lovrić, De Sousa, Čavar, Kuprešak, De Oliveira. Sastav: TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Kuzmanović, Ćorić, Pantelić Đ., Subašić, Čeliković, Mehidić, Panteić D., Ivaniadze.