Sarajlije Tomislavgrad
The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

NEVJEROJATNI POPO : IVAN Krstanović postao rekorder HNL, Slaven zabio pet golova Istri

17.10.2020.godine

Slaven Belupo je u petak pobijedio Istru 1961 5-1 u prvoj utakmici 8. kola Prve HNL u Koprivnici na stadion Ivan Kušek Apaš u Koprivnici

Slaven Belupo je do pobjede došao zahvaljujući golovima Tomislava Božića u 31. i 47 minuti, Ivana Krstanovića s bijele točke u 50. minuti, Nemanje Glavčića u 61. minuti i Boakyea u 78. minuti. Utješni pogodak za Istru zabio je Matej Vuk u 85. minuti.

Utakmica je počela razmjenom lopte između dva šesnaesterca, no u 31. minuti Slaven Belupo dolazi u vodstvo. Nakon izvođenja slobodnog udarca Božić pogađa glavom za prvo vodstvo domaće momčadi.

Slaven ima priliku tri minute kasnije za povećanje vodstva, Lulić je pucao s vrha kaznenog prostora, ali točno u ruke vratara Istre. Slaven ima još jednu priliku u 39. minuti, šest je njegovih igrača došlo u završnicu polukontre i na kraju je Goda dobio loptu, puca, ali Majkić brani

Istra koja u cijelom prvom poluvremenu nije imala priliku, u 42. minuti je najbliže tome, Gržan je pucao iz dajine, ali ravno u ruke Filipoviću. No u drugoj minuti sudačke nadoknade, opet nakon prekida, Glavčić puca iz slobodnog udarca, a Božić glavom sprema loptu u mrežu Istre za 2-0.

U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija Slavena, i u 48. minuti sudac Lovrić sudi kazneni udarac nakon igranja rukom Istrinih igrača. Naime, u 16-ercu se najprije okliznuo Kim, a onda i Gonzalez koji je onda dodirnuo loptu rukom. S bijele točke precizan je Ivan Krstanović. To je bio njegov 103 pogodak u HNL-u i 29. s 11 metara čime je postao rekorder.

Istra svoju najbolju prigodu ima u 54. minuti, Kim puca iz blizine, ali Filipović brani. Pet minuta poslije toga Ivančić puca, ali Filipović brani i uspijeva loptu skrenuti u vratnicu.

No, unatoč ovo ‘buđenju’ Istre, Slaven dolazi u 61. minuti do vodstva od 4-0 nakon što je Glavčić, poslije dodavanja Krstanovića, zabio gol. Istra je u tom trenutku na terenu imala igrača manje jer se čekala zamjena za ozlijeđenog Sanea.

Bravo Popo, čestitamo, samo nastavi, do svjetskog rekorda!